Příběh firmy BERCHTOLD

 • Firma, která zanedlouho oslaví 30let své existence, si jistě zaslouží zmínku o historii a lidech, kteří se nejen podíleli na vzniku, ale ušli s ní i kus cesty svého života.

  1994 - 1998 Počátky společnosti

  Na počátku příběhu stáli dva lidé a jejich smělý podnikatelský záměr. Pan Rolf Manfred Berchtold, majitel již úspěšné firmy sídlící poblíž Bodamského jezera a začínající mladý podnikatel Ing. Michal Kosťun z Plzně. A tak vzniká v západočeské metropoli malá česká firma se zahraničním obchodním podílem, která nalézá uplatnění na trhu, coby prodejce strojů pro výrobu oken a dveří na území České republiky a Slovenska. Společnost se postupem času rozrůstá, přibírá mnoho schopných zaměstnanců, nabývá více a více zkušeností. Součinností s firmou BERCHTOLD Fensterbaumaschinen GmbH získává mnoho menších i větších zakázek, je schopna zajistit výrobcům oken a dveří především z PVC materiálu kompletní strojní vybavení. Dokáže poskytovat kvalitní servis i dodávku veškerých náhradních dílů. Nabízí zákazníkům technologické poradenství v optimalizaci výroby.

  Za nejvýznamnější odběratele můžeme jmenovat

  VEKRA spol. s.r.o. PKS okna a.s Pramos a.s.
  DAFE PLAST Jihlava s.r.o. WELL s.r.o. KOBLA, spol. s r.o.
  LD Inwest a.s. REGNO s.r.o Otherm a.s
  SULKO s.r.o. Stavoprojekta a.s. A+M Fenster s.r.o.
  BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. HESTA spol. s r.o. STAKOPLAST CZ spol. s r.o.

  a mnoho dalších

 • 1998 - 2002 Rozšíření portfolia o kovovýrobu

  V roce 1998 o sobě dává spol. BERCHTOLD vědět i dalšími aktivitami. V areálu Chebská vzniká zámečnická a svářečská dílna. Z firmy tak odchází kvalitní výrobky v podobě manipulační techniky, vozíků, stojanů, stolů a regálů do výrobních hal okenářských firem tuzemských, ale především zahraničních.

 • 2002 - 2018 Rozšíření portfolia o přesné obrábění

  Po roce 2002 se rozbíhá koupí prvního obráběcího centra i strojírenská výroba. Díky zkušeným CNC obráběčům je společnost schopna vyrábět strojní součástky s vysokou přesností, mířící k samotným výrobcům strojů pro výrobu oken, jmenovitě k firmám Hollinger GmbH, ROTOX GmbH, AFS Federhenn GmbH.

  Díky všem svým zaměstnancům se společnost stává spolehlivým partnerem českého i zahraničního strojírenského průmyslu.

 • 2018 – dosud Nový začátek

  Rok 2018 se však stává pro společnost zlomovým. Dohodou se zahraničními obchodními partnery o rozchodu a rozdělení činností se firma omezí na strojírenskou výrobu, montážní, zámečnické a svářečské práce. Tentokrát se novým hlavním odběratelem stává firma Stürtz Maschinenbau GmbH se sídlem v Neustadtu, který je opět výrobcem strojního zařízení pro výrobu oken a dveří. Své odběratele a obchodní partnery ale nachází i v tuzemsku, jako např.

  ŠKODA TRANSPORTATION a.s. LASER STEEL s.r.o. SATO Steel s.r.o.
  TORO Tech s.r.o. UNIT PLUS s.r.o.

  Koncem roku 2019, po 25 letech existence společnosti, se vedení ujímá Ing. Michal Kosťun ml., který pokračuje s podporou všech svých zaměstnanců ve šlépějích svého otce.